Esencje energetyczne

Esencje energetyczne

 

„Esencje są po to aby podać człowiekowi pomocną dłoń, gdy zapomina o swojej boskości i dopuszcza, by zaślepił go strach czy ból.” Dr Edward Bach

Tak mówi o esencjach prekursor i „wynalazca” esencji energetycznych, angielski lekarz bakteriolog – dr Edward Bach, który w latach 1930-1936 odkrył 38 esencji kwiatowych, funkcjonujących do dziś jako zestaw.

Kamienie szlachetne, rośliny dzikorosnące, róże, orchidee, grzyby, kaktusy, planety itp. zawierają w sobie informację energetyczną. Esencja amazonitu – łagodzi system nerwowy i napięcia nerwowe, esencja orchidei kolorowej z kolei przeznaczona jest dla osób smutnych, dla których życie jest szare i bez sensu, esencje róż to esencje uwalniające blokady natury uczuć, itd.

Każda z tych informacji ma pewnego rodzaju swoją „specjalizację” i jej zadaniem jest udrożnić przepływ energii, usunąć blokadę, zharmonizować wszystkie poziomy, a także rozpuścić przyczynę problemu lub choroby. Esencje wyrównują powstały ubytek energetyczny, sprawiając, że choroba, problem, blokada znika lub poddaje się leczeniu i zmianie. Człowiek traktowany jest tutaj holistycznie czyli jako całość: ciało, psychika i duch. Esencje, o których mowa działają niezależnie od wiary, nie powodują żadnych skutków ubocznych, mogą być stosowane przy każdej innej formie leczenia, ponieważ działają na poziomie energetycznym. Esencje te są dla wszystkich, także dla roślin i zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *